niedziela, 20 lipca 2014

56. Boski kompas

BOSKI KOMPAS
Jak chwile, gdy Bóg mruga wyznaczają kierunek życia.
SQuire Rushnell 


"Skoro nie wiesz, dokąd idziesz, każda droga cię tam zaprowadzi"
z książki "Alicja w Krainie Czarów"

Nasze życie jest jak gobelin - każda nitka połączona jest ze sobą, tworząc sytuacje, które tworzą naszą ścieżkę na tym świecie. Gdy przychodzimy na świat, już jesteśmy pod opieką Boskiego Kompasu, który towarzyszy nam jeszcze przed naszymi narodzinami a potem pomaga nam zrealizować nasz plan, wskazując właściwy kierunek. Czasami są to szturchańce a czasem bolesne "kopnięcia" lub delikatne popchnięcia. Nazywamy to zbiegiem okoliczności lub przypadkami, które otwierają nowe możliwości, inicjują zmiany i powodują, że realizujemy swój cel. W danym momencie nie zdajemy sobie sprawy z misternych powiązań między poszczególnymi elementami zdarzeń lecz z dalszej perspektywy dostrzegamy, że wszystko do siebie pasuje. Są to tzw. "Boskie mrugnięcia okiem", które są odpowiedzią na nasze modlitwy i prośby, powodujące boskie dostrojenie do danej sytuacji. Każdy z nas doświadczył ich nie raz lecz nie każdy uświadamia sobie ich istnienie. Książka "Boski Kompas" została napisana właśnie po to, byśmy zaczęli uważniej przyglądać się naszemu życiu.

www.whengodwinks.com
Autorem książki jest SQuire Rushnell, który zdobył popularność dzięki programowi Good Morning America w ABC Television Network, którym kierował. Stworzył program Schoolhouse Skale, który był skierowany do młodzieży i dzieci. Jest uznawany za twórcę terminu godwink, czyli "boskie mrugnięcie", którym określa każde doświadczenie, zdarzenie postrzegane jako tzw. zbiegi okoliczności. W jego bestsellerowych książkach takich jak: "Godwink Stories", "When God Winks at You" czy "When God Winks ON Love", przewija się motyw "godwink" Mieszka w Marta Winnica w Massachusetts i Nowym Jorku z żoną Louise, która także jest jedną z bohaterek jego opowieści w "Boskim Kompasie." 

Książka utwierdziła moje przekonanie, że nie ma przypadków, lecz wszystko dzieje się w jakimś określonym celu. Jej treść została podzielona na siedem głównych rozdziałów zwanych krokami, które należy podjąć, by nauczyć się dostrzegać "Boskie mrugnięcia okiem". W każdym z nich znajdziemy wiele dowodów na istnienie Boga i jego działania w naszym życiu. Autentyczne historie przytoczone przez autora uświadamiają, że nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Mimo, że są one przepełnione wiarą, ufnością w boskie prowadzenie, autor podkreśla, że nie jest to publikacja religijna lecz duchowe doznanie prowadzące do zrozumienia czym są "Boskie mrugnięcia" i uświadomienia, że każdy z nas może ich doświadczyć.

"Boskie mrugnięcia okiem zdarzają się wtedy, kiedy na to pozwalasz."

akaine i colton i jedni z bohaterów książki
źr. zdjęcia: bravosir.com
Poznajemy historie zarówno znanych osobowości jak i cichych bohaterów oraz zwykłych ludzi. Są to wzruszające, prawdziwe opowieści, graniczące często z cudem. Większość z nich wydaje się nieprawdopodobna, ale autentyczność postaci można sprawdzić w internecie. Wśród nich poznajemy bohaterskie poczynania Ireny Gut Opdyke, która w czasie wojny pomogła przeżyć wielu Żydom, drogę kariery Steve'a Jobs'a - twórcy firmy Apple, przejmującą opowieść o Emmanuelu Mutangana - ubogim chłopcu z Afryki, którego losy splotły się ze znaną piosenkarką Sandi Patty, śledzimy wzloty i upadki Darryl'a Strawberry'ego - jednego z najlepszych baseballistów wszech czasów, przeżycia Don'a Piper'a - autora książki "90 minut w niebie", utalentowaną Akiane Kramarik znaną ze swych niesamowitych obrazów i jej połączenie czasowe z Coltonem - chłopcem, który był w niebie i wiele innych fascynujących opowieści. Nie brakuje także osobistych zwierzeń autora, w których ujawnia swoje sekrety. Wszystkie historie dają nadzieję, że nie jesteśmy sami, gdyż Boski Nawigator zawsze podaje nam pomocną dłoń w każdej sytuacji, wysłuchuje modlitw i próśb i wskazuje właściwą drogę poprzez "mrugnięcia okiem".

"Boski Kompas" wypełniony jest optymizmem, którego nam często brakuje. Polskie widzenie świata to postawa poprzez pryzmat codziennych problemów, trosk i zmartwień oraz ukształtowanych światopoglądów religijnych. Nie potrafimy patrzeć przez różowe okulary, a za swoje niepowodzenia obwiniamy wszystkich dookoła. Większość z nas została ukształtowana przez środowisko, które przedstawia Boga jako gniewnego Stwórcę, który karze, ma swoje wymagania a Ci którzy mu się nie podporządkują straszeni są piekłem i karą. Rushnell pokazuje Boga, który jest naszym opiekunem, kompasem, ojcem pełnym miłosierdzia, z którym możemy rozmawiać kiedy tylko chcemy. To co nam się przydarza, to często moment, kiedy mruga on swoim okiem i wskazuje w ten sposób nam właściwą drogę. Dowiadujemy się jak się modlić, co przeszkadza w kontakcie z Nawigatorem, jak poradzić sobie z naszymi wewnętrznymi blokadami, ciężarami, które uniemożliwiają nam "odcumowanie łódki od portu." 

Boski Nawigator zawsze ma dla nas czas a my możemy dostroić się do jego wibracji i wyjść z każdej opresji, zrealizować marzenia, osiągnąć swój cel. Jedyne czego musimy się nauczyć to odnaleźć sposób rozmowy z nim i zacząć dostrzegać jego "mrugnięcia okiem."

Książkę można kupić w sklepie:


Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 280
Format: A5
Rok wydania 2014
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Tytuł oryginału: Divine Alignment: How Godwink Moments Guide Your Journey

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).