wtorek, 2 lipca 2013

28. Wąż Nieskończoności


Wąż Nieskończoności
Drunvalo Melchizedek


Nie tak dawno fascynowaliśmy się datą 21.12.2012 roku. Spodziewaliśmy się różnych wydarzeń, pojawiały się przepowiednie, które zwiastowały nawet koniec świata, kataklizmy. Jedna z wizji, która wzbudzała niesłychane emocje i szerokie dyskusje, była ta według kalendarza Majów. Na podstawie faktu, że kończy się on na dacie 21 grudnia 2012 roku, wysnuto wniosek, że właśnie wtedy nastąpi koniec naszej egzystencji na Ziemi. Tymczasem świat trwa dalej i pozornie nic się nie wydarzyło… 

Czy na pewno?

Czy ta data faktycznie miała jakieś znaczenie? Jeśli tak, to co wtedy się wydarzyło? Jakie tajemnice posiadają starożytne plemiona? Co chcą nam przekazać Majowie? Czy proces zmian mamy już za sobą, czy jesteśmy w ich trakcie? Czy to co widzimy jest prawdziwe? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w książce pt. „Wąż nieskończoności” napisanej przez Drunvalo Melchizedek’a

fragment z okładki książki

W 2012 roku, w grudniu zakończył się 25 625- letni cykl i otworzyło się okno Końca Czasu. 21.12.2012 roku o godzinie 23:23 Ziemia, Słońce i Centrum naszej Galaktyki znalazły się w linii prostej. O tym zdarzeniu Majowie wiedzieli od dawna, dlatego od 2007 roku podejmowali działania, by uzdrowić nie tylko świat ale przede wszystkim ludzkość. 

„Na poziomie duchowym miej świadomość tego, 
że w tym momencie Serce Ziemi, Słońca 
oraz Serce Naszej Galaktyki 
są ze sobą silnie połączone 
jako żyjące Istoty.”

źródło zdjęcia: www.drunvalo.net
Drunvalo Melchizedek jest współcześnie żyjącym przewodnikiem duchowym, który wniósł wiele nowego spojrzenia na współczesny świat, odkrywając przed nami dawne tajemnice. Między innymi zdefiniował pole energii ludzkiego ciała świetlistego zwanego Merkaba. Będąc młodym człowiekiem zawsze interesował się sensem życia. Ciekawiło go jaki jest jego cel życiowy, co ma do zrobienia, jak działa wszechświat, dokąd zmierzamy? W efekcie tego zaczął studiować fizykę i matematykę a następnie zgłębiał tajniki sztuki, historii sztuki, malarstwa. Po ukończeniu college’u zainteresował się medytacją, wizualizacją i od tamtej pory przeszedł długą drogę w poznawaniu siebie i świata. Jego przewodnicy duchowi i anioły doprowadziły go w tej wędrówce do dawnych plemion, w tym Majów Itza, którzy postanowili wyjawić światu tajemnice do tej pory skrywane przed światem. Podróżując pomaga ludziom zrozumieć i odnaleźć związek z Bogiem i Matką Ziemią, naturą. Mieszka wraz z żoną w Sedonie w stanie Arizona. 


Drunvalo Melchizedek jest autorem książek znanych również w Polsce: „Pradawna tajemnica Kwiatu Życia”, „Życie w przestrzeni serca” „Świetlisty Wąż”, którego kontynuacją jest „Wąż Nieskończoności.” W tym najnowszym dziele przekazuje wiedzę, którą uzyskał bezpośrednio od Majów. W związku z ważnym momentem transformacji na Ziemi, pragną oni otworzyć się przed światem i ujawnić sekrety, które znane są im od tysięcy lat. Ich wiedza jest ogromna ale niestety wiele mądrych ksiąg zostało zniszczonych przez chrześcijaństwo i najazd hiszpańskich konkwistadorów. Ta wiedza zaczyna powoli wyłaniać się z zapomnienia i wracać do Majów, by mogła wypełnić się dawna przepowiednia. Chcą oni pomóc nam przejść z dotychczasowej świadomości Starego Świata do nowej, lepszej przyszłości. Taki sam cel przyświecał też autorowi, który pragnie, by nasza świadomość weszła na wyższy poziom.
„Majowie wierzą, ze ich obowiązkiem wobec świata jest udzielenie wskazówek, dzięki którym ludzkość zacznie odbierać Jedną Rzeczywistość w nowy sposób - sercem”.
Autor przekazuje szeroką wiedzę z różnych dziedzin: astrologii, astronomii, fizyki, matematyki, ezoteryki. Opowiada w ciekawy sposób o sobie i swojej drodze rozwoju, o zasadach Świętej Geometrii, ewolucji świadomości i jej ważnych aspektach, dziejach Atlantydy i jej dziedzictwie, o sekretach kryształowych czaszek. Przybliża nam istotę kalendarza Majów, różne cykle czasowe, precesję równonocy, aspekty funkcjonowania wszechświata. Wyjaśnia na czym polega przesunięcie magnetycznych biegunów ziemi i co to dla nas oznacza. Uświadamia nam, że obecny chaos, kryzys, choroby, wojny są procesem zmian, które muszą nastąpić, gdyż żyjemy w momencie przejściowym. Kończy się jeden cykl i zaczyna drugi, który będzie inną rzeczywistością od obecnej. Pokazuje, na przykładach, dlaczego Świat Starożytny i współczesny potrzebują siebie nawzajem, jak ważna jest więź z naturą, szanowanie jej zasad. Opisuje szereg ceremonii, które zostały przeprowadzone przed 2012 rokiem dla uzdrowienia świata.

Kometa Holmes po eksplozji, o której również znajdziemy informacje w książce.
źródło zdjęcia: apod.pl

Książka momentami może wywoływać pobłażliwy uśmiech, gdyż tezy w niej przedstawiane wydają się nieprawdopodobne. Wychodzą one poza nasze normalne rozumienie świata. Jednak Majowie podkreślają, ze nasza świadomość i postrzeganie rzeczywistości wkrótce się zmienią. Zaczniemy wkrótce rozumieć proces transformacji a wtedy nasze życie wejdzie na nieznany dotąd, wyższy poziom. Musimy jednak przejść przez okres, który doświadczamy właśnie w tym momencie. Ważnym zadaniem dla nas zadaniem jest odnalezienie ścieżki wiodącej do Nowego Świata a na to nie ma już zbyt dużo czasu. Nasz obecny świat ma zakończyć się 15 listopada 2015 roku. Nawet jeżeli nie wierzymy w takie przepowiednie, to może jednak warto poznać wiedzę, którą chcą nam przekazać starożytne plemiona?
„Świat starożytny wciąż żyje w naszym społeczeństwie i aż do dnia dzisiejszego rozbrzmiewa w sercu Matki Ziemi, Sercu Ojca Słońce i Sercu Wszechświata, aby utrzymać nasz delikatny świat w stanie równowagi”.
fragment z okładki książki
Książkę można kupić w sklepie:


Format: 205 x 245 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 216
Rok wydania: Maj, 2013
Nr wydania: Wydanie I

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).