sobota, 31 grudnia 2016

120. - "Współczesna bogini"


Współczesna bogini
Jak wiara w siebie może zmienić wszystko 
Roxana Bowgen


„Wyobraźnia jest potężnym narzędziem, 
lecz bez działania staje się tylko myśleniem życzeniowym.” 

okładka oryginału
źródło zdjęcia: amazon.com
Nasze życie to pasmo pięknych jak i trudnych chwil. Każdy chciałby codziennie doświadczać samych przyjemnych zdarzeń, jednak rzeczywistość wielu z nas przytłacza i nie umiemy spojrzeć na otaczający świat przez różowe okulary. Obawiamy się porażek, niepowodzeń i często z tego powodu tkwimy w miejscu pragnąc stworzyć wokół siebie bezpieczną strefę komfortu. To jednak sprawia, że nigdy nie możemy zaznać spokoju, gdyż zawsze czegoś nam brakuje do szczęścia. W obliczu niepowodzeń załamujemy się, stajemy się nerwowi i niepewni swojej przyszłości, gdyż brakuje nam wiary we własne możliwości i siły. Dzieje się tak, gdyż tak naprawdę nie wiemy czego chcemy od życia. By tego się dowiedzieć, musimy wsłuchać się w siebie, zaufać swoim instynktom i stworzyć życie takie jakie chcielibyśmy mieć. Świat należy do nas i to my jesteśmy jego twórcą o czym opowiada książka „Współczesna bogini”

źródło zdjęcia:
www.agapanthusrising.com
Roxana Bowgen urodziła się w Peru ale dorastała w Beverly Hills. Do USA przyjechała z matką i siostrą. Wówczas nie mówiła po angielsku. Dziś posługuje się biegle trzema. Została wychowana w wierze katolickiej lecz bliżej jej do judaizmu Obecnie praktykuje jogę i medycynę transcendentalną. Jest założycielką wolontariackiej agencji humanitarnej z siedzibą w Greenwich, w stanie Connecticut. Organizuje wyjazdy wolontariuszy do Rwandy, Kenii, Peru, Kostaryki i na Karaiby oraz prowadzi działania na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest mężatką i matką dwójki dzieci. Jej życie obfitowało w wiele przejmujących wydarzeń, wzruszających, trudnych ale i wzniosłych chwil. 

agapant
Pomysł na książkę kształtował się przez wiele lat. Początkowo Roxana robiła notatki z własnymi refleksjami, przemyśleniami i wpinała w segregator, by zostawić po sobie ślad. Z czasem zaczęła jej świtać myśl, że jej przeżycia mogłyby pomóc innym osobom w ich drodze życiowej, więc zaczęła ją pisać w 2012 roku. Jednak wówczas nie udało się doprowadzić jej do końca. Dwa lata później wróciła do tego projektu z nową energią i w 2014 roku dzieło ujrzało światło dzienne.

Książka nie jest poradnikiem z licznymi poradami i wskazówkami, lecz pouczającym opowiadaniem duchowym dającym nadzieję i otuchę wszystkim, którzy szukają własnego celu i przeznaczenia.

Każda z pięciu części pokazuje kolejne etapy rozwoju autorki, które są zbieżne z poszczególnymi fazami wzrostu agapantu, który jest przewodnim motywem publikacji. Agapant to niezwykła roślina bulwiasta zwana lilią Nilu, który jest najpierw niewielkim nasionkiem. Od naszego zaangażowania, pielęgnacji i troski zależy czy wyrośnie z niego piękny kwiat.  Każde swoje działanie musimy zacząć od zasiania ziarna. 

„ Są dwie drogi aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”
- Albert Einstein

Autorka pokazuje swoją ścieżkę rozwoju, która nie zawsze była łatwa i przyjemna lecz dzięki swojej pasji, miłości do życia i wrażliwości na losy innych ludzi osiągnęła pełny sukces i odnalazła swoje powołanie.

Życie dostarczyło jej trudnych chwil, jednak potrafiła podejść do nich ze zrozumieniem. Swoją biografią udowadnia, że nigdy nie wolno się poddawać, gdyż Wszechświat zawsze daje nam zadania, z którymi sobie poradzimy. Nauczyła się, że nasze wybory kierują nas ku rozwojowi lub stagnacji i każdy z nas może stworzyć własne życie według własnych wyobrażeń. Musimy tylko dostrzec możliwości jakie się przed nami otwierają i wykorzystać ich potencjał do spełnienia swoich marzeń.

Dokonując codziennych wyborów powinniśmy to robić świadomie i z przekonaniem, że jest to dla nas dobre rozwiązanie. Ograniczeniem są jedynie nasze myśli i przyzwyczajenia, Szukając odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie warto skierować swoją uwagę do własnego wnętrza, by przeprowadzić dialog z samy sobą. W tym celu na końcu każdego rozdziału zostały zamieszczone pytania skłaniające do zastanowienia się nad tym co jest dla nas ważne, jak postrzegamy określone zdarzenie, emocję czy działanie. Są one powiązane z tematyką danej części, dzięki czemu możemy zrozumieć przesłanie płynące z przedstawionej historii i refleksji.

Roxana uświadamia, że do sukcesu wiedzie nie zawsze łatwa droga. Pragnie zainspirować do niekonwencjonalnego działania, myślenia i doradza jak stworzyć siebie na nowo. Musimy odrzucić obawy, lęki, opuścić swoją strefę komfortu, wyjść poza schematy narzucane nam przez innych i odważyć się zrobić to co dyktuje nam dusza. Porównuje kreowanie rzeczywistości do malowania obrazu. Początkowo stajemy przed białym płótnem wyobrażając sobie to, co chcemy na nim stworzyć. Jednak od stania w miejscu nie powstanie żaden malunek. Musimy wziąć pędzel, farby i zrobić pierwszą kreskę. Od tego zaczyna się przygoda i to od nas zależy jakie dzieło powstanie.

Książkę można kupić w sklepie:
Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Wymiary: 20,4 x13,6 x 1,9 cm
Ilość stron: 312 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redakcja: Adrian Kyć
Korekta: Paulina Rynkiewicz
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Tytuł oryginału: Agapanthus Rising. Reawaken Your Inner Soul to Live with Passion, Peace and Purpose 


3 komentarze:

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).