niedziela, 5 czerwca 2016

105. - "Anioły obok nas"


Anioły obok nas
Emma Cole„anioły są obok nas i czekają tylko na to, byście chwycili dłoń, którą wyciągają w waszą stronę”

W naszym życiu często borykamy się z różnymi problemami i trudnymi sytuacjami, w których potrzebujemy pomocy. Szukamy wsparcia na poziomie fizycznym, tymczasem mamy niesamowitych sprzymierzeńców w świecie duchowym. 

Anioły – jedni w nie wierzą, inni poddają w wątpliwość i postrzegają je jedynie pod kątem religijnym. Z ich pomocą dzieją się cuda i wiele spraw rozwiązuje się w nieoczekiwany sposób. W naszej kulturze najczęściej zwracamy się do Archanioła Michała, Archanioła Rafaela lub do Archanioła Gabriela. Jednak to nie wszyscy nasi pomocnicy o czym przekonuje książka „Anioły obok nas”

źr. zdjecia:
dobra-wrozka.blogspot.com
Została ona napisana przez polską wróżkę i angeolog noszącą pseudonim Emma Cole. Można spotkać się z nią w programach ezoterycznych takich jak „Sekrety Magii”. Jej zainteresowania wiedzą tajemną zaczęły się już w dzieciństwie. Wpływ na to miało miejsce pełne dawnych wierzeń, w którym się wychowała. Ważną osobą w jej życiu była babcia, która odkrywała przed nią sekrety magii i zaraziła pasją do kart. Dziś Emma Cole pracuje z kartami „Elemental Tarot” oraz kartami Archanioła Rafaela. 

Książka „Anioły obok nas” jest debiutem autorki, która pragnie poprzez nią dotrzeć do wszystkich poszukujących wsparcia. Jak pisze na swoim blogu: „Chcę, by pomogła ona rozjaśnić mroki w życiu każdego człowieka, mało tego - żeby była dla Was wsparciem w każdej sytuacji! Dlatego też zawarłam w niej dosłownie wszystko, co może się okazać przydatne praktycznie dla każdej osoby, która ma w życiu jakieś problemy!”


Emma Cole wprowadza nas w delikatny, pełen światła krąg skrzydlatych towarzyszy i podpowiada w jaki sposób możemy z nimi współpracować. Swoją wiedzę podzieliła na osiem rozdziałów poprzez które prowadzi nas coraz dalej, odsłaniając kolejne drzwi poznania. Każda część poświęcona została odrębnemu tematowi, jednak są one ze sobą spójne, napisane konkretnie, z pasją i przystępnie. 

Dowiadujemy się, że anioły zostały stworzone przez Boga, by wielbić jego Istotę i wykonywać jego polecenia. Każdy z nich ma inną rolę, emanuje nieziemską energią i nie są związane z żadną kulturą, wyznaniem ani religią. Wśród wielu zadań jest ich opieka nad człowiekiem.

Poznajemy szeroką gamę aniołów, ich hierarchię, chóry i rolę jaką spełniają w ludzkim życiu. Wśród nich autorka przedstawia 11 Archaniołów, w tym rzadko opisywanych takich jak: Sandalfon, Kamael, Raziel czy Haniel ale są też bardziej popularni jak Metatron, Gabriel, Michał, Uriel, Zadkiel i Zafkiel.

Wróżka Emma nie unika też trudnych tematów, gdyż uświadamia nam istnienie demonicznych sił i upadłych aniołów. Opisuje genezę ich powstania, rodzaje, sposoby ingerencji tych sił w naszym życiu oraz w jaki sposób możemy uwolnić się spod ich wpływów. 

„Anioły istnieją na płaszczyźnie, w której nie istnieje czas, tak więc ich wybory zostały utwierdzone w wieczności.”

Obszerną część poradnika zajmuje horoskop anielski, który ujmuje 73 Anioły wywodzące się z Kabały. Każdy z nich ma przypisane daty, którymi zarządzają i patronują osobom, które urodziły się w tym czasie. W spisie treści zostały one wszystkie wymienione wraz z przypisanymi im dniami. Dzięki temu można łatwo odnaleźć swojego opiekuna i poznać jego charakterystykę.

Praktyczną część książki stanowią wskazówki dotyczące amuletów, talizmanów, skryptów i mandali. Autorka omawia ich rodzaje i podpowiada w jaki sposób je wykonać oraz wykorzystać ich moc. Ciekawym zagadnieniem jest magia anielska pomagająca wprowadzić korzystne zmiany, harmonię i dobrobyt do naszego życia. Rytuały zostały dostosowane do określonego dnia tygodnia, dzięki czemu zyskują na skuteczności. 

„One chcą was poprowadzić przez życie, byście czuli się spokojni, chcą was obdarzyć swoim wsparciem i miłością, byście i wy obdarzali nimi ludźmi, których spotykacie na swojej drodze każdego dnia.”

Wiele osób wie, że anioły istnieją lecz uważają, że nie każdy może zwracać się do nich z prośbą o pomoc. Książka uświadamia, że jest zupełnie inaczej. Anioły istnieją naprawdę i jest ich ogromna ilość. Towarzyszą nam w każdej sytuacji i pomagają rozwiązywać problemy. Są zawsze przy nas, by nas chronić, wspierać, inspirować i rozweselać. Świadomość tego czyni nasze życie łatwiejszym, spełnionym i napełnia nas spokojem.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 200
Wymiary: 19.5x12.1x1.4 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Małgorzata Szewczyk
Korekta: Irena Piecha, Juliusz Poznański
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski

1 komentarz:

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).