niedziela, 18 października 2015

95. "Ewolucja duszy"


Ewolucja duszy
Poznanie przeszłych wcieleń sposobem na duchowe uzdrowienie
Dr Linda Backman"Każdego dnia otwierają się przed nami nowe sposobności, 
byśmy uzewnętrznili swoją wyjątkową duszę
 i rozbłysnęli światłem, które ułatwi podróż innym."

Życie na Ziemi nie jest łatwe ale niesie ze sobą wiele możliwości, które wpływają na nasz rozwój i wzrost świadomości. Spotykają nas różne sytuacje, które nie zawsze sprawiają nam przyjemność. Zwłaszcza wtedy, gdy powtarzają się schematy wydarzeń, wówczas zadajemy sobie pytanie: "Dlaczego właśnie ja?", "Dlaczego wciąż trafiam na podobnych ludzi, partnerów?", "Gdzie tkwi przyczyna moich problemów?". Warto wówczas siegnąć do poprzednich wcieleń, gdyż tam mogą znajdować się odpowiedzi na te i inne pytania. 

Reinkarnacja w języku łacińskim oznacza "ponowne wejście w ciało". Wiele kultur uczyniło z niej główny nurt własnych wierzeń. U nas jest to temat trudny, gdyż jedni ją uznają a inni negują, zwłaszcza wychowani w duchu katolickim. Książka "Ewolucja Duszy" dowodzi, że nasze życie nie kończy się wraz ze śmercią. To kolejna ciekawa publikacja wydana przez wydawnictwo SAMSARA, którą przeczytałam "jednym tchem". Sprawy poprzednich wcieleń i duszy są niezwykle interesujące, gdyż odsłaniają nam tajemnice naszego życia i pomagają zrozumieć kim naprawdę jesteśmy. 

źr. zdjęcia:
.bringingyoursoultolight.com
Dr Linda Backman robi to w sposób przystępny, ukazując nam niewidzialny świat duchowy i energetyczny. Od dzieciństwa zastanawiała się nad sprawami życia i śmierci. Zadawała sobie szereg pytań i szukała odpowiedzi. Przełom nastąpił w 1993 roku, gdy zmarł jej najbliższy przyjaciel. Wówczas bardziej zaczęła zgłębiać i badać zagadnienia zwiazane z reinkarnacją. Wykorzystała do tego swoje umiejętności jako terapeutki specjalizującej się w terapii regresji hipnotycznej. Przez ostatnie 20 lat przebadała tysiące przypadków, które dostarczyły jej wiele informacji o poprzednich żywotach. Jej pierwsza książka pt."Odkryj swoją duszę: reinkarnacja w służbie uzdrowienia" powstała na początku jej kariery i zdobyła miano bestselleru. Jej tematem było przedstawienie zalet terapii regresji duszy. W "Ewolucji Duszy" autorka opisuje własne obserwacje i badania z udziałem jej pacjentów. Pragnie w niej odsłonić sekrety duszy oraz etapy jej rozwoju, byśmy mogli spojrzeć na swoje życie w nowy sposób. Uświadamia, że "jesteśmy duszami wcielonymi, które przybyły na ten świat w konkretnym celu i które realizują konkretny plan."

Każde doświadczenie, które obecnie przeżywamy, ma swoje znaczenie, gdyż z nich nasza dusza czerpie wiedzę i pobiera lekcje, dzięki którym może wzrastać i poznawać siebie. Codziennie dokonujemy wyborów, które mają istotne znaczenie w naszej drodze i od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy swoje obecne wcielenie. Gdy opuszczamy nasze fizyczne ciało, nasza dusza nie umiera, lecz przygotowuje się do kolejnej roli w następnym wcieleniu, wyznacza sobie nowy cel, dzięki któremu będzie mogła dalej się rozwijać. Wydarzenia z poszczególnych żywotów odciskają swoje piętno w obecnym naszym życiu. 

W tej podróży towarzyszą nam nasi duchowi przewodnicy, misrzowie, którzy wskazują nam kierunek, dają wskazówki i cały czas pomagają nam wypełnić plan ustalilony przed narodzinami. Dowiadujemy się kim są duchowi przewodnicy, jaką pełnią rolę, kto może nim być i w jaki sposób następuje przemiana w niego, kiedy dusza uzyskuje status przewodnika, jakim emanuje kolorem, jaka jest hierarchia mistrzów duchowych.

"Cel ewolucji duszy jest dużo bardziej złożony i wymagający, niż nam się wydaje."

Autorka ukazuje ewolucję duszy na przestrzeni wieczności i nasze połączenia z niebiańskimi płaszczyznami. Opisuje dzieje duszy w odmienny sposób niż ten, który wpaja nam się od dzieciństwa na lekcjach religii. Potwierdza, że nie ma karzącego Boga, Sądu, który skazuje duszę na potępienie lub na raj w zależności od ziemskich zasług. Jest natomiast miłość i przyjazna analiza dokonań duszy, tego w jaki sposób zrealizowała swój plan i czego się nauczyła. Świadectwem są liczne relacje klientów autorki, którzy dzięki hipnoterapii opowiadają o swoich wcześniejszych żywotach. Poprzez pryzmat tych opowieści możemy przyjrzeć się sytuacjom, które nas spotykają i poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Każda historia opatrzona jest komentarzem i analizą przypadku. To ułatwia porównanie jej z naszymi doświadczeniami i zrozumienie ich sensu.

Relacje potwierdzają, że Ziemia przechodzi  przeobrażenia. Z tego powodu obecnie trafia na nią dużo wiecej dusz niż w przeszłości, by uzmysłowić jej mieszkańcom kim naprawdę są i po co zjawili się na tym świecie. Borykamy się z licznymi problemami, gdyż  zatraciliśmy szacunek do samych siebie, innych i planety. Nie koncentrujemy się na tym co najważniejsze, lecz wdajemy się w liczne konflikty, wojny, niszczymy środowisko, kierujemy się nienawiścią, lękami i negatywnymi emocjami. . 

"Ewolucja duszy i rzeczywistość niebiańska mają solidne fundamenty. Oznacza to, że proces rozwoju, organizację i koordynację pracydusz oparto na zasadach demokracji, sprawiedliwości i logiki."

Publikacja została podzielona na 14 rozdziałów. Trzy pierwsze wprowadzają nas w zagadnienia związane z duszą. dowiadujemy się czym ona jest, skąd się bierze, na czym polega jej naprawianie i jedność. Dowiaduejmy się jak przebiega proces planowania przedurodzeniowego, w jaki sposób tworzy się inkarnacja, czym jest kod duszy, jaki jest wpływ karmicznych obciążeń i poprzednich żywotów na obecne życie. Poznajemy siedem archetypów i promieni duszy oraz dwanaście czynników duchowej ewolucji duszy, które są dokładnie opisane w kolejnych rozdziałach. Mają one ważne znaczenie dla rozwoju duszy i osiągnięcia przez nią wyższego poziomu oświecenia. 

Każdy rozdział zaczyna się sentencją lub cytatem - "złotą myślą" i kończy podsumowaniem złożonym z trzech pytań skłaniających do refleksji, prześledzenia swojego życia i poznania własnej duszy. Pytania przewijają się przez wszystkie części książki, dlatego warto mieć pod ręką zeszyt i długopis, by robić notatki w trakcie czytania. 

Dr Linda Backman rozwiewa lęki i ukazuje nasze życie jako jedną ciągłość i powiązanie między światami. Uświadamia, że każde istnienie ma sens, bez względu czy jest to człowiek, zwierzę czy roślina. Opisuje świat, o którym nikt nas nie uczy. Sprawy reinkarnacji wiązane są z innymi kulturami i religiami. Tymczasem istnieje ona bez względu na wiarę. Może warto zacząć myśleć inaczej i dopuścić do siebie możliwość odradzania się duszy w kolejnych żywotach? To pozwala zrozumieć dlaczego warto się rozwijać, być dobrym, szanować drugiego człowieka i wszelkie żyjące istoty. Uzmysławia, że "każdy z nas moze wpłynąć na losy świata, o ile postępujemy zgodnie ze swoim planem życia i intencjami duszy." Wszystko co nas spotyka i otacza to efekt naszych wyborów ale i wytyczonego wcześniej planu. To pozwala z ufnością podążać przez życie i niesie zrozumienie dla wydarzeń, nawet tych najtrudniejszych. 

Książkę można kupić w sklepie:

Nr wydania: 1
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiary: 14.5x20.5x1.8 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadząca: Domninika Dudarew
Redakcja i korekta: Anna Strożek
Tłumacz: Grzegorz Ciecieląg
Projekt okładki:
Oryginalny tytuł: The Evolving Soul. Spiritual Healing Through Past Life Exploration

2 komentarze:

  1. Książka jest naprawdę dobra. Wiele ważnych i ciekawych informacji można w niej znaleźć. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mi się podobała, stąd moja pozytywna recenzja :)

      Usuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).