sobota, 4 kwietnia 2015

77. Ziemskie Anioły


Ziemskie Anioły
Poradnik asertywności dla wrażliwych osób
Doreen Virtue


"Prawdziwa moc pochodzi z twojego wnętrza."

Anioły kojarzymy z subtelnymi wibracjami, które możemy poczuć lub zobaczyć i doświadczyć ich działania w swoim życiu. Wyobrażamy je sobie jako postacie ze skrzydłami, które zawsze są gotowe, by pomóc nam w codziennym życiu. Istnieją jednak takie anioły, które razem z nami przebywają na Ziemi. Z pewnością niejednokrotnie można usłyszeć o kimś, że jest aniołem i być może faktycznie tak jest. Jakie cechy mają osoby zesłane z misją na Ziemię? Jakie mają problemy? Co jest ich celem? Z jakimi emocjami muszą sobie poradzić? W jaki sposób powinny postępować, by mogły wypełnić swoje zadanie? O nich i sposobach radzenia sobie w ziemskim wcieleniu opowiada książka "Ziemskie Anioły."

źródło zdjęcia: www.angeltherapy.com
Jej autorką jest Doreen Virtue popularna na świecie specjalistka od aniołów. Zyskała sławę poprzez publikacje m.in. dotyczącymi aniołów, wróżek, elfów, bogiń i wielu innych mistycznych energii. Jej przepiękne karty anielskie służą radami i wskazówkami od wielu lat, natomiast liczne poradniki przybliżają świat anielski i podpowiadają jak współpracować z tymi niezwykłymi energiami. To światowej sławy jasnowidz, doradca duchowy, terapeutka, doktor psychologii. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki m.in. wizualizację, medytację, ćwiczenia fizyczne. Sama jest przykładem transformacji, dzięki której zawdzięcza swoje obecne sukcesy.

Kim są Ziemskie Anioły? Zostały zesłane na naszą planetę, by wprowadzić spokój i trwałe zmiany w ludzkim życiu. Nazywani są "pracownikami światła", których celem jest nieść pomoc innym, wykorzystując modlitwy, medytacje, dobroć i miłość. Działają z poziomu serca i dlatego są niezwykle miłymi i życzliwymi osobami, które starają się unikać konfliktów za wszelką cenę, stąd często są przytłoczeni obowiązkami a ich naturalna dobroć jest wykorzystywana przez otoczenie. 

Przybywają oni na ziemię, by służyć ludziom w fizycznej postaci. Dzieje się tak, ponieważ zdarza się, że ich działania w duchowej energii nie są wystarczalne, gdyż ludzie nie słyszą lub nie chcą słyszeć ich delikatnych podszeptów. Można by sądzić, że Ziemskie Anioły żyją sobie beztrosko wśród nas, bez problemów, gdyż są boskimi posłańcami. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że ich nadmierna wrażliwość i delikatność utrudniają funkcjonowanie wśród ludzi. Poprzez nadmierne dawanie z siebie we wszelkich relacjach i związkach mogą odczuwać negatywne tego skutki. Wśród nich jest rozżalenie, zmęczenie, kłopoty finansowe i zdrowotne. Chcąc wypełnić swoje zadanie muszą nauczyć się asertywności, umiejętnego komunikowania się z drugim człowiekiem, unikania manipulacji i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

"Będąc Ziemskim Aniołem, jesteś tu po to, by wnieść do świata więcej światła, a nie po to, by umożliwić egocentryczne zachowania innym ludziom!"

Asertywność to umiejętność, którą powinnny wypracować sobie nie tylko Ziemskie Anioły ale każdy z nas. Jest ona przydatna w różnych sytuacjach życiowych, związkach, w rodzinie, w pracy czy w codziennych relacjach międzyludzkich. Dzięki niej zyskujemy świadomość własnych uczuć, opinii, które przekazujemy innym szanując zarówno ich jak i siebie. Osoba asertywna zachowuje zawsze spokój, jest dobra, miła i życzliwa ale to nie oznacza, że za wszystko przeprasza i usuwa się innym z drogi. Doreen uczy jak być szczerym, otwartym i bezpośrednim w stosunku do innych, jak radzić sobie z ego, egoistycznymi zachowaniami, z problemami, toksycznymi relacjami, jak przestać odgrywać rolę ofiary, pozbyć się rozżalenia z powodu samotności czy jak odnieść swoją wartość. 

Książka jest bardzo przydatnym poradnikiem o podłożu psychologicznym ale napisana przytępnym językiem. Wyjaśnia wiele schematów ludzkich zachowań, przyczyny problemów i doświadczeń w naszym życiu. Tytuł "Ziemskie Anioły" może sugerować, że to kolejna publikacja typowa dla Doreen Virtue o aniołach. Tymczasem otrzymujemy w niej sporą dawkę porad, wskazówek i analiz różnych charakterów, emocji i sposobów zachowania. Autorka oparła jej treść na swoich doświadczeniach podając historie ze swojego życia i w ten sposób pokazując w jaki sposób odmienić swoje życie na lepsze. Uświadamia, że my wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni nie tylko w obecnym życiu lecz "z każdą osobą, która dotychczas żyła i będzie żyć na tej planecie." 

Poradnik przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby zachować swoje prywatne granice, osiągnąć spokój wewnętrzny, poczuć się wartościowym i nauczyć się bronić swojego zdania ale z uszanowaniem zarówno swoich praw jak i drugiego człowieka. Asertywność to sztuka bycia miłym ale nie agresywnym, życzliwym ale nie naiwnym, dlatego jeżeli ktoś ma poczucie przytłoczenia, nie umie odmówić innym wsparcia, ma kłopoty w związkach, pracy i czuje się gorszy niż inni, powinien przeczytać książkę "Ziemskie Anioły". To doskonała lektura dla osób wrażliwych, empatycznych a poprzez to czujących się wykorzystywanymi i niezrozumianymi przez otoczenie. Ucząc się asertywności możemy wprowadzić spokój i zacząć uszczęśliwiać siebie a nie swoje otoczenie, kierować się sercem dbając o siebie i swoje potrzeby. 

"Kiedy będziesz radzić sobie z asertywnością, twoim celem nie może być chęć zmiany drugiej osoby. Twoją intencją jest bycie szczerym i autentycznym. Należy dobrze zadbać o siebie i szanować innych.'

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Wymiary: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 224
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redakcja: Agnieszka Rytel
Tłumacz: Joanna Śliwińska-Michalak
Korekta: Ewa Karczewska
Tytuł oryginału: Assertiveness for Earth Angels: How to Be Loving Instead of „Too Nice”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).