piątek, 18 kwietnia 2014

46. Podróże duszy


Podróże duszy
Techniki odkrywania i czerpania wiedzy z przeszłych wcieleń
Douglas De LongW momencie narodzin otacza nas zasłona, która oddziela nas od pamięci poprzednich wcieleń. Rodzimy się z nową misją, zadaniami, by nasza dusza mogła się rozwijać a my razem z nią. Wiara w reinkarnację funkcjonuje w wielu kulturach, zwłaszcza wschodu. W naszym rejonie jest on często negowany i poddawany w wątpliwość. Wszystko dlatego, że przez wiele wieków kolejne pokolenia miały wpajaną wiedzę, która została ukształtowana na progu rozwijającego się Kościoła. Pierwotne słowa przekazane w pierwszej Biblii zostały zmienione tak, by można było osiągnąć władzę nad ludźmi i utrzymywać ich w świadomości strachu, lęku i karze za grzechy. Sobór Nicejski w 325 roku wykreślił wiele z nauk Jezusa pozostawiając to co było im potrzebne do sterowania innymi. Wśród tych tematów była także reinkarnacja. Tymczasem wiedza o naszych poprzednich wcieleniach może przynieść ludziom wiele korzyści. Udowadnia to książka „Podróże duszy”, w której poznajemy prawdę o poprzednich wcieleniach i możemy nauczyć się jak dotrzeć do źródeł swojej prawdy.

źr. zdjęcia: www.amazon.com
Douglas De Long jest doradcą duchowym i osobistym terapeutą regresywnym oraz specjalistą od czakr. Od ponad dwudziestu pięciu lat bada i rozwija swoje umiejętności parapsychologiczne i duchowe, które rozbudziło w nim doświadczenie z pogranicza śmierci, które przytrafiło mu się, kiedy miał dziewiętnaście lat. Wraz z żoną założył De Long Ancient Mystery School, w której udziela porad duchowych oraz prowadzi zajęcia dotyczące rozwoju parapsychologicznego i pradawnych technik uzdrawiania.

W czym nam może pomóc zaglądanie do dawnych wydarzeń? Autor wykazuje, że dzięki temu możemy uzdrowić się emocjonalne, fizyczne, uwolnić się od lęków, fobii, zrozumieć wiele problemów i sytuacji z naszego obecnego życia, zrozumieć dlaczego mamy określone zdolności, talenty czy pasje. Poprzez medytację odpowiednie ćwiczenia możemy zajrzeć za zasłonę i skorzystać z mądrości i wiedzy z naszej przeszłości. W książce znajdziemy techniki, ćwiczenia i metody, dzięki którym możemy sami znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które swoje źródło mają w poprzednich wcieleniach. Autor stosuje je od wielu lat na sobie i swoich klientach z pozytywnym skutkiem . Opierają się one głównie na pracy z czakrami i oddechem i pomagają wejść w odmienne stany świadomości, by dotrzeć do najgłębszych zakamarków naszej duszy.


Oprócz części praktycznej autor przekazuje wiadomości, które dają możliwość odkrycia na nowo zapomnianej wiedzy. Porusza tematy, które dal niektórych mogą być niewygodne lub budzić sprzeciw. Dlatego trzeba do niej podchodzić z otwartym umysłem. Dowiadujemy się skąd wzięła się koncepcja Ducha Świętego, Świętej Trójcy i co symbolizuje, czego nauczał Jezus, czym jest Prawo Trójki, od którego momentu dusza wnika w ciało, jakie są prawa karmy i dharmy, jakie cechy ma stara dusza a jakie młoda, na czym polegają podróże astralne, czytanie z kronik Akaszy? Autor uświadamia nam, że każdy z nas przyszedł na ten świat w jakimś celu, z określonym planem życiowym.  Nasza dusza poprzez zebrane doświadczenia ewoluuje i może wzbogacać się, wzrastać, by w efekcie osiągnąć oświecenie. Odpowiada na najczęściej zadawane mu pytania dotyczące reinkarnacji  i regresji. Dlaczego wracamy na Ziemię, ile wcieleń możemy doświadczyć, czy regresje zawsze wiążą się z traumatycznymi wydarzeniami, czy zawsze odradzamy się w ludzkiej postaci i wiele innych. Przybliża także świat aniołów, przewodników duchowych i mistrzów duchowych i ich rolę w podróżach do poprzednich wcieleń, uczy jak nawiązać z nimi kontakt. Przedstawia techniki medytacyjne, wizualizacyjne zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych, które mają ułatwić poznanie swoich poprzednich żyć, uaktywnić energię życiową, rozbudzić czakry, otworzyć trzecie oko. Podaje przykłady historii z poprzednich wcieleń swoich klientów, które pomogły im zrozumieć wiele sytuacji z życia.

Książkę czyta się łatwo, gdyż napisana jest przystępnie i przejrzyście. Porusza ona trudne tematy, dotyczące tego, czego nie widać tzw. „gołym okiem”. Nawet jeżeli mamy sceptyczne nastawienie do świata duchowego, uważam że warto poznać szerzej temat reinkarnacji, wokół której krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Douglas De Long namawia, by potraktować swoje obecne życie „jako szkołę, w której twoja dusza pobiera nauki i ewoluuje.” Poznanie swoich poprzednich wcieleń uzmysławia, że „pobyt na tej planecie to cudowna podróż, którą powinniśmy docenić. Kiedy doświadczysz wszystkich sprawdzianów, udręk, radości i wydarzeń, jakie niesie ze sobą życie, twoja nieśmiertelna dusza może się rozwijać i kwitnąć.”

Książkę można kupić w sklepie:

Oprawa           miękka
Liczba stron    224
Format            A5
Rok wydania  2014
Tłumaczenie    Maciej Lorenc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).