poniedziałek, 2 lutego 2015

72. Rozwój mocy parapsychicznych


Rozwój mocy parapsychicznych 
dla początkujących
Prosty przewodnik po sposobach rozwijania i wyzwalania umiejętności mentalnych
William W. Hewitt 


"Stawanie się mistrzem to trwająca całe życie pogoń."

www.goodreads.com
William W. Hewitt, który był dyplomowanym hipnoterapeutą i zawodowym astrologiem, napisał osiem książek, które zostały wydane przez znaną firmę Llewellyn Publications. Pracował jako niezależny pisarz i redaktor dla branży informatycznej, przemysłu jądrowego, produkcji i górnictwa. Należał do National Writers Association – Narodowego Stowarzyszenia Pisarzy. W 1976 roku postanowił zawodowo zająć się hipnozą lecz wydarzenia związane z aferami wokół nieuczciwych osób zajmujących się hipnozą, zaniechał na jakiś czas tej praktyki i powrócił do pisarstwa. W 1992 roku przeszedł na emeryturę i wtedy prowadził warsztaty, sesje i kursy na temat hipnozy, mocy umysłu, samodoskonalenia, metafizyki i przedmiotów pokrewnych oraz realizował swoją pasję podróżowania razem ze swoją ukochaną żoną. Zmarł w listopadzie 2001 roku. 

Miałam już okazję poznać jedną z jego publikacji pt. "Hipnoza" w której odkrywał sekrety tytułowego zagadnienia. Dał się w niej poznać jako ekspert w dziedzinie parapsychologii i podobnie jest w książce "Rozwój mocy parapsychicznych". Została ona wydana w serii "dla początkujących" co sugeruje podstawową wiedzę stanowiącą punkt wyjścią dla osób chcących rozwijać swoje zdolności mentalne.

"Jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zabierzesz się za prawdziwe umysłowe ćwiczenia, by wyostrzyć i wyczulić swój szosty (parapsychiczny) zmysł. Powinieneś znać swoje miejsce w tej układance, wiedzieć więcej o życiu, decyzjach oraz o tym, czym są doświadczenia parapsychiczne"

Autor przekonuje, w niej że każdy z nas posiada wrodzone zdolności parapsychiczne. Możemy to zaobserwować w przypadkach, gdy "czujemy" że coś się wydarzy albo działamy pod wpływem impulsu lub myślimy o kimś a dana osoba dzwoni do nas albo spotykamy ją na ulicy. Swoje predyspozycje możemy rozwijać lecz wymaga to czasu, samodyscypliny i wytrwałości. Nie każdy wie w jaki sposób ćwiczyć intuicję i możliwości swojego umysłu dlatego powstała książka "Rozwój mocy parapsychicznych". 

"Zawsze wsłuchuj się w swoje przeczucia, cichy głos w środku, i dziekuj za nie."

Książka powstała w serii "dla początkujących" co sugeruje podstawową wiedzę lecz autor dosyć szeroko omawia rożne zagadnienia dotyczące rozwoju parapsychicznego naszego umysłu. Wokół tego zagadnienia krąży wiele mitów i nieporozumień dlatego autor pragnie przybliżyć tę sferę życia i przekonać, że jest to świat przyjazny, wspierający nasz rozwój oraz pomagający w naszych codziennych sytuacjach. 

Poradnik zawiera aż 27 rozdziałów, lecz są one krótkie, zwierające konkretne wskazówki i infromacje. Został napisany z intencją pokazania w jaki sposób dotrzeć do swoich wrodzonych zdolności parapsychicznych i uruchomić je, by prowadzić lepsze życie. W tym celu zostały w niej zamieszczone 44 ćwiczenia w tym medytacje i wizualizacje oraz 28 przykładów z życia tzw. "Studium Przypadków", w których autor dzieli się doświadczeniami osobistymi oraz swoich znajomych i klientów, pokazując w ten sposób jak działa świat parapsychiczny. To wszystko sprawia, że przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem. Jednak samo zapoznanie się z treścią poradnika to za mało, gdyż do rozwinięcia swoich umiejętności potrzeba przede wszystkim praktyki, systematyczności, wytrwałości i samodyscypliny. Przede wszystkim ważne jest uświadomienie sobie, że jest to możliwe ale każdy z nas ma inne predyspozycje i wszystko zależy od włożonej pracy. 

"Siła parapsychiczna jest tak skuteczna, że nierozważne byłoby rozwijanie jej bez zrozumienia siebie samego, żeica, relacji z innymi, odpowiedzialności, wyborów, praw i innych zagadnień."

William W. Hewitt przekazuje swoją wiedzę w sposób bezpośredni, prosty i zrozumiały. Nie stosuje trudnych sformułowań nawet jeśli omawia naukowe badania czy funkcjonowanie naszego umysłu. Są to informacje zwięzłe, konkretne i przejrzyste. W ten sposób omawia podstawowe funkcje mózgu, różne stany świadomości, telepatię, jasnowidzenie, podróże astralne, kontakty z bytami, przewodnikami i aniołami a nawet ze zwierzętami. Uczy tworzenia tarczy ochronnej, wyostrzania dotyku, wzroku, smaku, węchu i słuchu, uzdrawiania parapsychicznego, wykorzystywania mentalnych zdolności do ułatwiania sobie życia w różnych jego dziedzinach takich jak nauka, prowadzednia wykładów, znajdowania miejsca na parkingu czy opanowania czytania. Wachlarz zagadnień jest dosyć szeroki i każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Podobało mi się to, że autor podkreśla rolę odpowiedzialności za to co robimy. Uświadamia, że nie powinniśmy rozwijać mocy parapsychicznych tego dla poklasku czy popisów w grupie, lecz dla własnego rozwoju i dobra ogółu, by świat, w którym żyjemy był wspaniałym miejscem do życia. To czego się nauczymy powinniśmy wykorzystać w dobrym celu, dla korzyści nie tylko własnej ale i ogółu. W ostatnim czasie można zauważyć duże zainteresowanie rozwijaniem ponadzmysłowych umiejętności. Często młodzi ludzie chcą wykorzystywać je do swoich egoistycznych celów dlatego zanim zaczniemy wkraczać w ten świat, warto poznać zasady jakie w nim panują. William W. Hewitt wielokrotnie zwraca uwagę na tę kwestię i podkreśla: 

"Zdolności parapsychiczne traktują o życiu - twoim życiu - nie byciu w centrum zainteresowania. Źle wykorzytsane zdolności parapsychiczne prowadzą do bolesnego upadku tych, którzy je wykorzystują."

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania: 10 listopada 2014
Wymiary: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 220
Oprawa: Miękka
Seria: Dla początkujących
Tłumacz: Karolina Łachmacka
Redakcja: Paulina Potrykus-Woźniak
Oryginalny tytuł: Psychic Development For Beginners: An Easy Guide to Developing AND Releasing Your Psychic Abilities


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).