poniedziałek, 3 czerwca 2013

25. Astrologia


Astrologia dla początkujących
Jak łatwo rozszyfrować swój wykres urodzeniowy

Joann Hampar


Astrologia od wieków intrygowała ludzi, była drogowskazem, doradcą w ważnych wydarzeniach, pomocna w podróżach, pomagała przewidzieć zdarzenia, określić pozytywne i niekorzystne dni. Dzięki uważnej obserwacji przyrody, gwiazd, ruchu planet, starożytni potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennym życiu. W wielu kulturach pełniła ważną funkcję życiową a dla naszych przodków była wysoko cenioną nauką, przewodnikiem życia. Dziś astrologia najczęściej kojarzona jest z horoskopami i zodiakiem. Jest to jednak nauka, która wymaga ogromnej wiedzy, nauki i studiów, by móc prawidłowo wykreślić kosmogram i właściwie go zinerpretować. Każdą naukę najlepiej zacząć od podstaw i w tym celu powstała książka pt. „Astrologia dla początkujących.”

źródło zdjęcia:
www.astroinsights.com
Autorką jest Joann Hampar niewątpliwy autorytet  w dziedzinie astrologii. Urodziła się w Nowym Jorku, gdzie pracowała w magazynie „American Astrology”, dzięki czemu rozpoczęła swoją karierę. Od ponad 19 lat zajmuje się astrologią zawodowo. Jest ekspertem astrologii urodzeniowej i techniki relokacji. Jest absolwentką American School of Astrologia na Manhattanie i członkiem Amerykańskiej Federacji astrologów i Krajowej Rady Geocosmic Research. 

Słowo „horoskop” pochodzi z języka greckiego i oznacza „obserwator godzin” W momencie narodzin każdy z nas posiada swój indywidualny wykres, który określa naszą osobowość, nasz potencjał, cele życiowe. Najczęściej jest kojarzony z prognozami drukowanymi w gazetach i czasopismach. Są to jednak zbyt ogólne opisy, które nie uwzględniają indywidualnego człowieka. Chcąc przyjrzeć się bliżej sobie i swojemu życiu trzeba przyswoić sobie język symboli, którym posługuje się astrologia.

Joann Hampar krok po kroku wprowadza nas w świat poszczególnych elementów horoskopu, uczy interprertacji i dostarcza konkretnej wiedzy potrzebnej do interpretacji wykresów urodzeniowych. Kosmogramy wydają się pełne niejasnych sformułowań, znaków, linii, które z każdym rozdziałem stają się coraz bardziej zrozumiałe. 

ilustracja z okładki ksiązki
Autorka umiejętnie i w przejrzysty sposób odsłania kolejne tajemnicze zwroty, symbole, terminy. Wprowadza nas w najważniejsze tematy i zagadnienia, dzięki którym łatwiej zrozumiemy nasz wykres urodzeniowy. Uczy podstawowej wiedzy astrologicznej, znaczenia symboli, terminologii używanej przy wykresach horoskopu. Takie pojęcia jak: aspekty, domy, ascendenty, koniunkcje, rozpryski, półkule, ćwiartki czy znaki kardynalne, stałe, zmienne stają się bardziej zrozumiałe. Wiedza ta ujęta jest w sześć rozdziałów, napisanych zrozumiałym językiem uzupełniona rysunkami i przykładowymi wykresami znanych osób.
„Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielki wpływ mamy na swoje życie. Astrologia pomaga nam to sobie uzmysłowić, dlatego też działa na nas wyzwalająco, dając nam siłę. Pokazuje nam na co nas stać. Wybrałeś narodziny w tym czasie i miejscu. Wykorzystaj to i pozwól aby twoja podróż przez życie była podróżą udaną i szczęśliwą.”
Książkę można kupić w sklepie:
Wydanie I
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
Format: A5
Rok wydania: Kwiecień, 2013
Seria dla początkujących

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).