Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2015

85. Anielski sennik

Obraz
Anielski sennik Odkrywanie wiadomości przekazywanych przez anioły i przewodników sennych Doreen Virtue, Melissa Virtue 


"Sny są wrotami do kreowania Twojego świata i wymarzonego życia. Są narzędziami, dzięki którym możemy doświadczać siebie, poznawać swoje pragnienia i uzdrawiać wszystkie swoje obszary życia."
Sen stanowi ważny element naszego życia. Każdej doby przesypiamy co najmniej osiem godzin, w ciagu których doświadczamy różnych marzeń sennych. Najczęściej zapominamy o nich z chwilą przebudzenia i nie przywiązujemy do nich większej uwagi. Tymczasem niosą one ze sobą mnóstwo informacji, które mogą nam pomóc w trudnych sytuacjach, problemach czy ścieżce duchowej. Sny są bramą do innego świata, dzięki którym mamy łączność z samym Źródłem. Przemawiają do nas poprzez symbole, które ospowiednio rozszyfrowane są skarbnicą wiedzy sięgajacej naszej duszy. Przekonuje nas o tym książka "Anielski Sennik", która ujawnia sekrety magicznego świata snów.
Jej autorkami są Doree…

84. Litha

Obraz
Litha Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie letnie Deborah Blake

"Koło Roku daje nam sposób na to, aby dostroić się do naturalnego cyklu przyrody"
Dzień 21 czerwca w wielu kulturach ma ogromne znaczenie. Jest to czas przesilenia letniego, kiedy slońce coraz dłużej przebywa na niebie, dzień jest coraz dłuższy a noc najkrótsza w roku. Nasi przodkowie uznawali ten moment za magiczny i symbolicznie oznaczał zwycięstwo sił światła nad ciemnością. U Słowian nazywany Kupalnocką albo Nocą Kupały, u druidów to Alban Heflin, w Bułgarii - Enyoven, u Azteków - Uczta Słońca a u Celtów - Litha. Przede wszystkim było to święto Słońca, któremu oddawano cześć i radowano się z jego ciepła. Był to czas wzrostu, obfitości, miłości i radości. Charakter tego okresu, tradycje i symbolikę przybliża nam książka "Litha" napisana przez Deborah Blake.
Deborah Blake jest znaną autorką książek o dawnych wierzeniach oraz licznych artykułów o naszych przodkach. Jej opowiadanie pt. "Dead a…

Czerwcowe lektury

Obraz
Nowy zestaw na najbliższe letnie tygodnie zapowiada się ciekawie. "Anielski sennik" przybliża nam tajemnice i symbole snów. Napisana przez znaną pisarkę Doreen Virtue i Melisę Virtue. Z kolei "Litha" opowiada o dawnych i nowych zwyczajach podczas przesilenia letniego. "Siedlisko Duszy" podpowiada jak budować swoją wewnętrzną siłę, panować nad swoimi emocjami, myślami, intencjami, podejmować świadomie decyzje i kierować się intuicją i sercem. Książka "Tak miało być" to ponad 480 - stronicowa biografia Wayne,a Dyer'a, znanego pisarza i trenera rozwoju duchowego. Autor analizuje w niej wydarzenia, które dane mu było przeżyć, by pokazać, że nie ma przypadków.