Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2015

83. Bóg jeszcze nie umarł

Obraz
Bóg jeszcze nie umarł Co fizyka kwantowa mówi o naszym pochodzeniu Amit Goswami 

"Współczesna nauka wzięłą swój początek ze starań, by uwolnić się od tyranii terroryzmu religijnego. Prawda jest naturalnie prawdą, więc nic dziwnego, że nauka odkryła boga na nowo."
Pojęcie boga zmieniało się przez wieki. Nasi przodkowie dostrzegali boskość w przyrodzie, w drzewach, gajach, lasach. Wszelkie niewytłumaczalne zjawiska i zdarzenia przypisywali bogom. Bogom składano ofiary, dziękowano za plony, proszono o pomyślność, w imię boga zabijano. Przez rózne kultury postrzegany jako karzący, srogi i wymagający pan i władca, któremu należy się posłuszeństwo i pokora. Wśród współcześnie żyjących ludzi nadal funkcjonują podzielone opinie na jego temat. Zwłaszcza osoby mocno wierzące nie przyjmują odmiennych opinii, które negują wizerunek boski stworzony przez chrześcijańskie dogmaty. Jaka jest więc prawda o bogu? Kim naprawdę jest bóg? Czy naprawdę istnieje, a jeżeli tak, to w jaki sposób można …

82. "Jak przyciągnąć szczęście?"

Obraz
Jak przyciągnąć szczęście? 365 sposobów na to, aby los zawsze ci sprzyjał  Richard Webster

"To, co myślimy, ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo szczęście nam sprzyja."
Dla każdego szczęście znaczy coś innego, dlatego trudno zdefiniować co ono oznacza. Dla jednych to nowy samochód, posiadanie władzy, spełnienie marzeń, zakup nowego telewizora czy najnowszej komórki, dla innych zmiana wyglądu, finansowe zabezpieczenie czy dobra praca. Jedno jest pewne - każdy by chciał je mieć i dlatego szukamy sposobów, by przyciagnąć do siebie szczęście. Ludzie od wieków stosowali różne rytuały, nosili talizmany, wykorzystywali pomyślne okresy roku, by zapewnić sobie powodzenie, sukces i spełnienie marzeń. W książce "Jak przyciągnąć szczęście?" Richard Webster przedstawia aż 365 takich sposobów, by szczęście nas nie opuszczało i zostało z nami na zawsze.
Richard Webster jest znanym autorem wielu bestsellerowych poradników, wydanych także w Polsce, takie jak: "Geomancja",

81. "C.I.S.Z.A."

Obraz
C.I.S.Z.A. Pięć kroków do życia w zgodzie ze sobą i światem Agata Sosnowska 

"Każda nowa dawka wiedzy o nas samych, o naszych zasobach oraz o naszych obszarach do wzmocnienia, jest naszym Darem."
Życie w dzisiejszym świecie nie sprzyja koncentracji, wyciszeniu się i spokojnemu podążaniu przed siebie. Wciąż jesteśmy zaganiani, zestresowani, często popadamy w negatywne emocje, nie potrafimy jasno myśleć i działać kreatywnie. W codziennym chaosie medialnym, hałasie, wśród wielu wydarzeń i problemów zapominamy o sobie i coraz rzadziej wsłuchujemy się w siebie. Na szczęście coraz więcej ludzi pragnie żyć spokojniej, bez stresu, zgodnie z samym sobą i z otaczającym światem. Sposobów na zmianę jest dużo. Jedną z takich możliwości stwarza książka pt.: "C.I.S.Z.A", która ukazała się w serii INSPIRO podpowiadająca możliwości dokonania zmiany życia na lepsze i bardziej spełnione. 
Sposób zapisania słowa "cisza" zaintrygował mnie od samego początku. Okazało się, że jest…

80. "Anielska uzdrawiająca moc"

Obraz
Anielska uzdrawiająca moc
Jak korzystać z przewodnictwa i opieki niebiańskich pomocników Ambika Wauters

"Dzięki pracy wewnętrznej otwierasz się na przepływ miłości - doceniasz swoje życie i przywołujesz swoje najwyższe dobro."
W życiu spotykają nas różne sytuacje, w których potrzebujemy wsparcia, pocieszenia i otuchy. Czasami zdarza się tak, że czujemy się samotni, pozostawieni sami sobie w swoim żalu lub w trudnych chwilach. Tymczasem nigdy nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Nawet, jeżeli fizycznie nie ma nikogo przy nas, towarzyszą nam świetliste, pełne miłości istoty, które tylko czekają na nasze przyzwolenie, by nam pomóc. Ten fakt uświadamia nam książka pt. "Anielska uzdrawiająca moc", która uczy nas korzystania z przewodnictwa niebiańskich opiekunów.
Ambika Wauters jest u nas mniej znaną ekspertką od aniołów. Świat anielski fascynował ją od dziecka. Spotkała się z nimi w książkach, opowieściach rodziców, przyjaciół oraz osób kochających anioły i wierzących w ic…