Posty

Wyświetlanie postów z kwiecień, 2014

Nowy zestaw

Obraz
Nowy zestaw na najbliższe tygodnie majowe. Trzy książki Wydawnictwa Illuminatio, które wyglądają obiecująco. 1. Mike Dooley "7 kroków do osiągnięcia szczęścia" Autor zapowiada, że wystarczy tylko 7 kroków, by stworzyć życie takim o jakim marzymy czyli publikacja o kreowaniu swojej rzeczywistości. To kolejna pozycja z serii INSPIRO. 2. Wojciech Grzelak "Ziemia Szamanów" - opowieść o Syberii, jej sekretach, przyrodzie, szamanach.  3. Burke Lennihan "Zdrowie z natury" to źródło wiedzy o "Aptece Natury" i naturalnych metodach leczenia wielu dolegliwości. 
Jak widać każda książka jest inna więc nie będzie nudno... :)

46. Podróże duszy

Obraz
Podróże duszy Techniki odkrywania i czerpania wiedzy z przeszłych wcieleń Douglas De Long


W momencie narodzin otacza nas zasłona, która oddziela nas od pamięci poprzednich wcieleń. Rodzimy się z nową misją, zadaniami, by nasza dusza mogła się rozwijać a my razem z nią. Wiara w reinkarnację funkcjonuje w wielu kulturach, zwłaszcza wschodu. W naszym rejonie jest on często negowany i poddawany w wątpliwość. Wszystko dlatego, że przez wiele wieków kolejne pokolenia miały wpajaną wiedzę, która została ukształtowana na progu rozwijającego się Kościoła. Pierwotne słowa przekazane w pierwszej Biblii zostały zmienione tak, by można było osiągnąć władzę nad ludźmi i utrzymywać ich w świadomości strachu, lęku i karze za grzechy. Sobór Nicejski w 325 roku wykreślił wiele z nauk Jezusa pozostawiając to co było im potrzebne do sterowania innymi. Wśród tych tematów była także reinkarnacja. Tymczasem wiedza o naszych poprzednich wcieleniach może przynieść ludziom wiele korzyści. Udowadnia to książka „P…

45.Tajniki magii świec

Obraz
Tajniki magii świec Berenika Tern


„Magiczna energia świecy łączy się z duchową energią tego, który ją zdmuchuje poprzez skupienie na płomieniu świecy, wizualizację życzenia i chęć by się spełniło.”
Ogień dla naszych przodków był magicznym elementem życia. Towarzyszył im w codziennych zajęciach jak i w czasie różnych świąt. Oczyszczał, wskazywał drogę, rozświetlał ciemności i ogrzewał. Dziś także ma swoją moc dlatego często jego energia wykorzystywana jest przy rytuałach magicznych.  Nierozerwalnie związany jest ze świecą, która roztacza wokół siebie niezwykły blask. Odpowiednio dobrana może zadziałać w naszym życiu, ułatwiając osiągnięcie określonego celu. Chcąc wykorzystywać ich potęgę, trzeba znać reguły, by robić to bezpiecznie i skutecznie. O ich możliwościach, mocy i działaniu możemy przeczytać w książce pt.” Tajniki magii świec” napisaną przez Berenikę Tern.
Książka jest niezwykle bogata w wiedzę praktycznej magii. Poszczególne zagadnienia zostały ułożone w sposób uporządkowany i…