Posty

Wyświetlanie postów z marzec, 2013

14. Zaklinacz psów

Obraz
Zaklinacz Psów Cesar Millan
Czy oglądaliście w dzieciństwie film „Lessie wróć” albo „Bella i Sebastian”? Czy z zapałem śledziliście przygody psa Cywila albo Szarika? Czy marzyliście, by mieć też takiego mądrego oddanego psiego przyjaciela? Zdarza się jednak, że spełniając tę zachciankę robimy to emocjonalnie nie zdając sobie sprawy, że bierzemy do domu stworzenie, które musimy nauczyć nie tylko odpowiedniego zachowania ale również sami powinniśmy zrozumieć swojego czworonoga i nauczyć się jak zostać przywódcą stada. Tego uczy książka „Zaklinacz Psów”, której autorem jest Cesar Millan.
Cesar Millan to znany, światowej sławy ekspert od psich problemów i behawiorysta, który zdobył uznanie dzięki wyjątkowemu talentowi i podejściu do psów. Jest on też gwiazdą znanego również w Polsce programu pt. „Zaklinacz Psów” gdzie w charakterystyczny dla siebie sposób uczy swoich klientów postępowania ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Zyskał przydomek „Psi Doktor Phil” i znany jest ze szkolenia psó…

13. Odczytywanie aury

Obraz
Odczytywanie aury Dla początkujących Richard Webster

„Aura to fizyczny przejaw twojej duszy.” Aura pojawia się wokół nas z chwilą pierwszego oddechu i towarzyszy nam przez całe życie. Nazywana „Oknem Duszy”, odzwierciedla stan naszego umysłu, emocji, zdrowia, samopoczucia. Gdy odczuwamy radość, przepełniają nas wzniosłe uczucia ona promienieje, rozszerza się i lśni jasnym blaskiem. Natomiast w chwilach naszego złego samopoczucia, negatywnych emocji, myśli – kurczy się, ciemnieje i robi się brudnoczerwona. Czy każdy może ją zobaczyć? Może jest to dar dla nielicznych i wybranych? Jak wygląda, czym się charakteryzuje, z czego się składa, co możemy wyczytać z aury? Na te i wiele innych pytań odpowiada Richard Webster w książce „Odczytywanie aury dla początkujących”.
Richard Webster jest znaną postacią na polskim rynku wydawniczym. Jego miejscem urodzenia jest Nowa Zelandia, gdzie mieszka z rodziną do dziś. Już w dzieciństwie interesował się psychologiczną stroną świata, widział więcej niż in…

12.Tarot dla początkujących

Obraz
Tarot dla początkujących
Jak zrozumieć i interpretować Tarota P. Scott Hollander

„Tarot jest kluczem – a gdzie jest klucz, tam są drzwi.”
Tarot fascynował od wieków, wzbudzał strach ale i ciekawość, intrygował jak i przerażał. Jednak tym, którzy bez obaw chcieli go poznać, otwierał możliwości poznania siebie, rozwinięcia swoich zdolności, wskazywał drogę w przyszłość, podpowiadał rozwiązania. Od wieków jest wykorzystywany do wróżenia, analizy osobowości czy poznawania przyczyn występowania problemów. Korzystanie z rad tarota może być pomocne w wielu sytuacjach życiowych. Dziś to jeden z ciekawszych, wymagających dużej wiedzy ezoterycznej technik wróżebnych. To nie tylko sposób na poznanie przyszłości ale także możliwość znalezienia odpowiedzi na zagadnienia dotyczących naszej sfery psychicznej, życiowych wyborów, rozjaśnienia trudnych sytuacji, zrozumienia swoich problemów. 
Wielu chciałoby zacząć swoją przygodę z tymi niezwykłymi kartami ale nie zawsze wie od czego zacząć. Na rynku jest…

11. Świat nieograniczonych możliwości

Obraz
Świat nieograniczonych możliwości
Sztuka życia marzeniami
Mike Dooley


Każdy z nas ma marzenia i chciałby je zrealizować ale często kończy się to tylko na pragnieniach. Czy zastanawialiście się dlaczego innym to się udaje? Skąd biorą się tzw. „ludzie sukcesu?” Co powoduje, że korzystają z bogactwa i możliwości jakie stwarza Wszechświat? Co nas ogranicza, co przeszkadza by żyć tak jak chcemy a nie tak jak musimy?
Książka „Świat nieograniczonych możliwości” Mike’a Dooley’a odkrywa przed nami wiedzę, która ułatwi zrozumienie odwiecznych praw wszechświata.
Mike Dooley to dowód na to, że myśl jest potężnym narzędziem i dzięki niej możemy wiele osiągnąć. Jest znany z książki i filmu pt. „Sekret”, gdzie wystąpił jako jeden z ekspertów. Nie jest on typowym nauczycielem duchowym. Zanim zaczął uczyć innych jak zmienić swoje życie, był księgowym i pracował dla firmy Price Waterhouse, udzielał się na polu biznesowym. Założył Totally Unique Thought z zamiarem rozprowadzania duchowych podarunków i kos…

10. Tajemna historia świadomości

Obraz
Tajemna historia świadomości
dr Meg Blackburn Losey


Data 21.12.2012 wzbudzała od jakiegoś czasu sporo emocji. Powstało wiele książek na ten temat a nawet filmów. Dziś wiemy, że nic strasznego się nie wydarzyło. Świat istnieje nadal. Jednak czy na pewno nic się nie wydarzyło? Jakie energetyczne znaczenie dla ludzkości miała ta data? Czy nastąpi zmiana świadomości? Te i inne tajemnice naszego świata poznasz w książce dr Meg Blackburn Losey „Tajemna historia świadomości” Jednak nie jest ona poświęcona tylko tematowi 2012 roku. Autorka prowadzi nas przez wiele obszarów historii świata, tajemnic, święte miejsca, symbole, cywilizacje, ukazując jak zmieniała się świadomość na przestrzeni czasu. Począwszy od powstania świata aż po czasy współczesne Meg podkreśla, że my sami również możemy poszerzać swoją świadomość, bo dzięki temu rozwijamy się duchowo i zmieniamy swoją rzeczywistość.

Świat, w którym dziś żyjemy, przeobrażał się na przestrzeni wielu wieków nie tylko wizualnie, ale również duc…

9. Obrona psychiczna

Obraz
Obrona psychiczna dla początkujących
Richard Webster


Bezpieczeństwo, spokój, szczęście, równowaga, stabilność jest dla każdego z nas bardzo ważne, dlatego chronimy dom, najbliższych, zabezpieczamy się finansowo gromadząc pieniądze w bankach na koncie, lokatach, dbamy samochód płacąc ubezpieczenia. Głównie myślimy o materialnym bezpieczeństwie i zapominamy o bardzo ważnym aspekcie: ochronie naszej sfery psychicznej. Przebywamy w różnym otoczeniu, środowisku i często nie mamy świadomości jak wiele pozornie błahych rzeczy wpływa źle na naszą psychikę. Takim zagrożeniem mogą być czyjeś myśli, słowa, własne lęki, obawy. 
Miejscem, które wymaga naszej ochrony jest nasz dom. Powinniśmy czuć się w nim bezpiecznie. Nasi przodkowie potrafili w naturalny sposób chronić swoje domostwa poprzez odpowiednie rytuały, zwyczaje, które oddziaływały na ich psychikę i mentalnie zabezpieczały przed niebezpieczeństwem. 
Dziś zatraciliśmy naturalne metody ochrony, odsunęliśmy się od przyrody, natury, staliśm…

8. Anielska Dieta

Obraz
Anielska Dieta
Doreen VirtueCzy zastanawiałeś się nad tym by przestać jeść niektóre produkty, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego? Co tak naprawdę oznacza być wegetarianinem? Jeśli tak, to co wiesz na ten temat oprócz tego co jest popularyzowane w mediach? Czy to tylko chwilowa moda, a może coś znacznie głębszego?
Wegetarianizm jest obecnie powszechnie stosowany przez wiele gwiazd, propagowany w różnych środowiskach ale też coraz częściej w naszym kręgu znajomych można spotkać osoby, które nie jadają mięsa. O tym stylu życia nie wiemy za dużo. Krążą stereotypy a często na osoby unikające zwierzęcych produktów patrzymy dziwnie, uznajemy to za fanaberie, wymysł. Czy można sposób odżywiania połączyć z duchowością? Doreen Virtue pokazuje w swojej książce „Anielska Dieta,” że jest to możliwe. Została ona napisana wspólnie z Becky Prelitz.
Doreen Virtue nie trzeba przedstawiać. Jest popularną autorką wielu książek i kart anielskich. Ma doświadczenie w pracy na oddziałach zaburzeń jedzenia w…

7. Uzdrawianie duszy i ciała.

Obraz
Uzdrawianie duszy i ciała.
Schudnij z Doreen.
Doreen VirtueNadwaga to jeden z większych problemów współczesnego świata. Styl życia, wzrost konsumpcji, większe możliwości finansowe wiążą się z lepszym jedzeniem, które jednak spożywane jest w zbyt dużych ilościach. Niespodziewanie dostrzegamy, że nagle przybyło nam trochę kilogramów i często nie wiemy jak się ich pozbyć. Co jakiś czas słyszymy o nowej „cudownej” diecie, zaczynamy ją stosować, jesteśmy zachwyceni, bo widać efekt, lecz gdy tylko zakończymy ją, wszystko wraca do poprzedniego stanu. Powstaje pytanie: dlaczego nie mogę schudnąć? Stosowałam już tyle diet i żadna nie była skuteczna. Dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w  książce pt. „Uzdrawianie duszy i ciała. Schudnij z Doreen.”
Doreen Virtue jest doskonale znana polskim czytelnikom, którzy interesują się ezoteryczną stroną życia. To światowej sławy jasnowidz, doradca duchowy, terapeutka, doktor psychologii. Przede wszystkim dała się poznać jako ekspert od Aniołów.…

6.Sekretny język twojego ciała.

Obraz
Sekretny język twojego ciała.
Inna Segal


„Choroba najpierw tworzy się w umyśle” – to powiedzenie staje się prawdziwe po zapoznaniu się z książką „Sekretny język twojego ciała”. Gdy dopadnie nas choroba często próbujemy zwalczyć ją idąc do lekarza, stosujemy zalecane leki, kurację ale po pewnym czasie dolegliwości powracają, pojawiają się skutki uboczne leczenia. Dzieje się tak, ponieważ nie rozumiemy swojego ciała, nie słuchamy go, ignorujemy jego sygnały. Książka Inny Segal uczy nas języka naszego organizmu. Pokazuje, że prawdziwa przyczyna tkwi w naszym umyśle, emocjach, naszych zachowaniach i skostniałych poglądach. 
Książka składa się z pięciu części i zawiera alfabetyczny spis narządów, organów naszego ciała, a także dolegliwości i chorób. W pierwszej części poznajemy różne części naszego organizmu i przyczyny ich złego funkcjonowania. Do każdego zagadnienia dołączona jest pomocna terapia w postaci ćwiczeń, medytacji i wizualizacji, które podpowiedzą jak wspomóc proces uzdrawian…

5.Odważne Dusze

Obraz
Odważne Dusze
Poznaj plan swojej duszy
Robert Schwartz


Kim są tytułowe odważne dusze? To dusze, które miały odwagę zaplanować sobie wiele trudnych doświadczeń na kolejne wcielenie. Kilka z nich poznajemy w książce. Osoby chętne do tego eksperymentu zgłaszały się do autora w odpowiedzi na jego ogłoszenie zamieszczane na forach internetowych. Miały odwagę zajrzeć w nieznaną sferę duszy i dowiedzieć się prawdy o sobie. Dzięki temu odkryli kim są naprawdę, znaleźli sens tego co robią i zrozumieli wydarzenia i sytuacje ze swojego życia. Na ich przykładach, my także możemy zweryfikować swoje życie.
W chwilach, gdy przeżywamy jakiś dramat, trudną sytuację, często zadajemy sobie pytania typu: „Dlaczego mnie to spotkało?” „Dlaczego ja?” Dlaczego muszę tego doświadczać?”, „Dlaczego tak cierpię?”. Często narzekamy na swój los, jesteśmy niezadowoleni z naszego życia, pracy, rodziny, wyglądu. Krytykujemy swoje środowisko, związki międzyludzkie, otoczenie. Nieraz też mamy wrażenie, że już w danym m…